Dags för höstens första Företagarfrukost
2012-08-29 13.36Välkommen till höstens första företagarfrukost på Klingas den 5 september kl 07.30! Frukosten vänder sig till alla företagare och politiker i Köpings kommun.
Som vanligt bjuds du på frukost, denna gång av värdarna Företagarna Köping.
Under frukosttimmen träffar du bland annat Gästen i Soffan Micael Ljungström, Ferrita, som berättar om sin verksamhet. Dessutom får du veta mer om Köpingsdagen på Sundbyholms Travbana, hur du kan få ett vackrare yttre, projektet Unga Entreprenörer och mycket annat. Som grädde på moset avslöjar vi Guldfestens underhållningsinslag och du kan också boka biljett till Guldfesten.
Hjärtligt välkommen!
Redaktör: Företagsbyrån
Senast uppdaterad 2012-08-29
Sedan 2012 är Köpings kommuns organisation miljöcertifierad enligt standarden ISO 14 001. Köping är en av de första kommunerna med miljöcertifikat för alla förvaltningar och bolag. Köping producerar också fjärrvärme med fossilfria bränslen och stora investeringar görs i fastigheterna för att spara miljön och förbättra klimatet.